
Fjellet Hatten ligger 1128 moh og er et vakkert syn der den troner over det flotte landskapet øst for kommunesenteret i Hattfjelldal.
Les mer
Laksforsen er en av Nordlands best besøke naturattraksjoner.
Les mer
I utkanten av Mo i Rana ligger marmorslottet, et slott bygget av naturen selv gjennom årtusener.
Les mer
Torghatten, med sitt særpregede hull tvers igjennom, er både nasjonalt og internasjonalt kjent.
Les mer
Norges nest største isbre, Svartisen, strekker seg over 370 kvadratkilometer og har hele 60 brearmer.
Les mer
Vegaøyan kom på UNESCO`s verdensarvliste i 2004 og øyene fikk statusen særlig på grunn av det unike samspillet mellom ærfugl og øybefolkningen i hekkesesongen.
Les mer
Opplev Nordens eneste belyste kalksteingrotte, Grønligrotta, som egner seg godt for hele familien. For en mer utfordrende grottetur anbefaler vi en tur med guide i Setergrotta.
Les mer
Følg i hennes Majestet Dronning Sonjas fotspor og bestig en søster eller flere.
Les mer
Dønnamannen (858 moh) på øya Dønna utenfor Sandnessjøen er det trollfjellet på Helgeland som best av alle har beholdt sine menneskelige trekk.
Les mer